DOI JUCATORI au PARASIT cantonamentul echipei nationale din cauza unor PROBLEME MEDICALE

Fotbalistii CRISTIAN TANASE si BOGDAN STANCU nu vor face parte din lotul ROMANIEI si la meciul amical cu DANEMARCA, ei parasind cantonamentul echipei nationale din cauza unor PROBLEME MEDICALE, potrivit frf.ro.

CRISTIAN TANASE si BOGDAN STANCU au plecat de la baza de la Mogosoaia si vor reveni la echipele lor de club.

BOGDAN STANCU a evoluat primele 45 de minute ale meciului de vineri cu IRLANDA DE NORD, scor 2-0, din preliminariile Euro-2016. Atacantul formatiei Genclerbirligi a fost inlocuit la pauza cu CLAUDIU KESERU.

CRISTIAN TANASE a fost titular si jucat pana in minutul 58, in care s-a accidentat. Mijlocasul Stelei nu a mai putut continua si a fost inlocuit cu ALEXANDRU MAXIM.

Nationala ROMANIEI va intalni DANEMARCA intr-un meci amical, marti, de la ora 20.30, pe Arena Nationala.

Sursa foto: frf.ro