ASA TG MURES- DINAMO 2-1 (0-1) / Ardelenii inving gratie EUROGOLURILOR lui Muresan

Formatia ASA Targu Mures a invins, vineri seara, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (0-1), echipa Dinamo, intr-un meci din etapa a XX-a a Ligii I.

Golurile, doua “bijuterii” marca de Gabi Muresan, au fost reusite  in minutele 66 si 72, in timp ce pentru Dinamo a inscris Bilinski, in minutul 44. Gratie acestei victorii ASA Tg MURES a urcat pe locul trei al clasamentului Ligii I la egalitate cu Petrolul Ploiesti, prahovenii avand un meci mai putin disputat.

0-1: Bilinski a inscris cu o lovitura cu capul, dupa o centrare de pe dreapta a lui Elhamed.

1-1: Muresan a egalat cu un sut de la aproximativ 30 de metri.

2-1: Acelasi Muresan a marcat cu un sut din afara careului, la vinclu.

Dinamo a ramas in inferioritate numerica in minutul 58, cand a fost eliminat Machado.

ASA Targu Mures: Stancioiu – Feussi (Axente ’65), Bejan, M. Constantin, Sepsi – G. Muresan, N’Doye – Hora (Zicu ’55), Cl. Voiculet (Gorobsov ’77), Bumba – Manolov. Antrenor: Liviu Ciobotariu.

Dinamo: Naumovski – Barboianu, R. Machado, Bunoza, S. Filip – N. Grigore, Elhamed – C. Matei (Durimel ’61), M. Cristescu (Boubacar ’67), Alexe (Rotariu ’78) – Bilinski. Antrenor: Mihai Teja

Cartonase galbene: Feussi ’13, M. Constantin ’81 / Filip ’22, Barboianu ’27, Durimel ’84, Boubacar ’89, Elhamed ’90+2

Cartonas rosu: Machado ’58

Arbitri: Ovidiu Hategan – Aurel Onita, Mircea Grigoriu – Catalin Popa, Adrian Illyes – Mihai Marica

Observatori: Aron Huzu, Ion Craiu.