EURO 2016: ANGLIA – TARA GALILOR 2-1 (0-1) / Duelul britanic decis in prelungiri

Duelul britanic din Grupa B a fost decis in prelungiri de reusita lui Daniel Sturridge (foto). ANGLIA a castigat in ultimele secunde disputa cu TARA GALILOR, scor 2-1, si este lider in Grupa B de la Euro 2016, cu 4 puncte.

TARA GALILOR a deschis scorul prin superstarul lui Real Madrid, Gareth Bale, care a executat excelent o lovitura libera de la aproximativ 30 de metri (42′). Jamie Vardy, golgheterul campioanei Leicester, a restabilit egalitatea in minutul 56, iar Daniel Sturridge a marcat golul decisiv, cu un sut la coltul scurt (90+2′).

In ultima etapa a grupelor, ANGLIA poate pregati linistita duelul cu surprinzatoarea echipa a Slovaciei care vine cu un moral beton dupa victoria nesperataobtinuta in fata Rusiei, in timp ce Tara Galilor porneste favorita in fata lui Berezutki si compania, echipa antrenata de Leonid Slutki fiind o umbra la acest turneu final al Europenelor gazduit de Franta.