EURO 2016, GRUPA C: GERMANIA – UCRAINA 2-0 (1-0) / 3 puncte muncite pentru PANZERE

Germania a invins Ucraina cu 2-0 in ultimul meci al primei etape a grupei C de la EURO 2016, intr-o partida desfasurata pe stadionul din Lille, duminica seara. Golurile partidei au fost reusite de Mustafi in minutul 19 si de Schweinsteiger in minutul 91.

Germania a inceput bine jocul de la Lille, cu un gol splendid marcat de Mustafi in minutul 19. Jucatorul cu origini albaneze a fost servit perfect de o centrare semnata Toni Kroos, marcand primul sau gol la nationala Germaniei.

Ucraina nu s-a resemnat si a dominat total finalul reprizei. Ocaziile semnate de Konoplyanka, al carui lob a fost salvat de pe linia portii de Boateng si apoi Khacheridi, au semanat panica in careul capitanului Neuer, care a avut destula treaba in primele 45 de minute.

Germania – Ucraina a fost primul meci de la EURO 2016, care s-a terminat cu o diferenta de scor de 2 goluri.