EURO 2016: REZULTATELE inregistrate marti seara. Surprize in Germania si Grecia

Marti seara s-au disputat noua partide din preliminariile pentru calificarea la turneul final al Campionatului European din 2016, meciul din grupa I dintre Serbia si Albania, disputat la Belgrad, fiind intrerupt la scorul de 0-0 in minutul 42 si apoi abandonat din cauza incidentelor grave din tribunele arenei echipei Partizan cauzate de lansarea unei drone cu steagul albanez.

Surprizele nu au lipsit nici acum, Germania remizand cu Irlanda pe propriul teren, Irlanda de Nord a facut instructie cu Grecia la Atena, in timp ce Portugalia s-a impus in minutul 90+5 in fata Danemarcei gratie reusitei lui Cristiano Ronaldo.