EUROPA LEAGUE: REZULTATELE din RETURUL SFERTURILOR! ROMANII au fost ELIMINATI DRAMATIC

REZULTATE SFERTURI de FINALA EUROPA LEAGUE. Formatia Celta Vigo s-a calificat in semifinalele EUROPA LEAGUE, trecand in sferturile de finala de Genk, scor 3-2 in tur si 1-1 in retur, informeaza News.ro. Joi seara, in partida disputata de Celta Vigo in deplasare, au marcat Trossard ’67 pentru gazde si Sisto ’63 pentru oaspeti.

UPDATEFinal: Schalke – Ajax 3-2 (0-2 in tur). Au marcat: Goretzka (’53), Burgstaller (’56), Caligiuri (‘101) / Viergever (‘111), Younes (‘120);

Final: Manchester United – Anderlecht 2-1 (1-1 in tur). Au marcat: Mkhitaryan (’10), Rashford (‘107) / Hanni (’32);Alexandru Chipciu a fost titular in aceasta partida si a evoluat pana in minutul 63, moment in care pe teren a intrat Nicusor Stanciu. Cei doi romani nu au impresionat.

Final: Besiktas – Lyon 2-1 in timpul regulamentar, 6-7 dupa penaltiuri (1-2 in tur). Au marcat: Talisca (’27, ’58) / Lacazette ‘ (34). Au marcat la penaltiuri: Babel, Tosun, Hutchinson, Arslan, Talisca, Uysal / Fekir, Tolisso, Ghezzal, Rybus, Valbuena, Diakhaby, Gonalons

STIRE INITIALA

Celelalte trei sferturi de finala, Besiktas – Olympique Lyon (1-2 in tur), Manchester United – Anderlecht Bruxelles (1-1 in tur) si Schalke 04 – Ajax Amsterdam (0-2 in tur), au intrat in prelungiri, scorurile dupa disputarea a 90 de minute fiind similare cu cele din tur.

Tragerea la sorti pentru semifinale va avea loc vineri, de la ora 13:30.