FC BASEL – STEAUA: Echipa de juniori a castigat primul meci in Youth League

Echipa de tineret a Stelei a obtinut prima victorie in UEFA Youth League, impunandu-se in fata celor de la FC Basel, scor 3-1.

Dupa remiza inregistrata in meciul tur, din Romania, pustii Stelei nu se asteptau la minuni in Elvetia, scrie ziare.com. Basel a deschis scorul in minutul 43, Mazambi marcand cu largul concurs al portarului Cojocaru, iar totul parea ca se indreapta catre o victorie a gazdelor,

Dupa pauza insa Steaua Under 19 a iesit mult mai motivata de la cabine si a reusit sa intoarca soarta partidei, Mitrita restabilind egalitatea in minutul 62 din pasa superba a lui Gradinaru. Acelasi Gradinaru a marcat pentru 2-1 in minutul 82, cu un lob de efect pentru ca in prelungiri jucatorul Stelei sa izbuteasca “dubla”.

Sursa foto: prosport.ro