Fc Botosani – U.Cluj 1-1 (1-0): Moldovenii au reusit sa ”castige” un punct pe teren propriu

Revelatia acestui sezon, FC Botosani, a scos doar un punct pe  teren propriu cu una dintre candidatele la retrogradare, U Cluj, scor 1-1.

FC Botosani a terminat la egalitate, 1-1, partida cu U Cluj, dupa ce a evoluat 40 de minute in superioritate numerica. In minutul 54, Dan Bucsa a fost eliminat dupa un fault din spate facut asupra lui Croitoru. Scorul a fost deschis de Attila Hadnagy in minutul 34, iar rezultatul final a fost stabilit in minutul 50 de Lemnaru. FC Botosani a ratat mai multe ocazii de gol in repriza secunda, iar oaspetii au plecat cu un punct pretios de pe Municipal.

In urma acestui rezultat FC Botosani le-a egalat in clasament pe Astra si Petrolul, toate cele 3 având câte 19 puncte. De cealalta parte U Cluj a depăsit-o pe FC Vaslui si a urcat pe locul 16, avînd doar 4 puncte. Prima echipa clasata deasupra liniei este CFR Cluj, care are 10 puncte.

sursa foto: botosaninews.ro