FOTBAL LIGA I: CEAHLAUL PIATRA NEAMT – PETROLUL PLOIESTI, scor 1-1

Echipa Petrolul Ploiesti a terminat la egalitate, luni, in deplasare, scor 1-1 (0-0), cu formatia Ceahlaul Piatra Neamt, in ultimul meci al etapei a XXVIII-a a Ligii I, la debutul sarbului Vanja Radinovici pe banca tehnica a gazdelor.

Gazdele au deschis scorul prin Stana, in minutul 47, oaspetii reusind egalarea prin autogolul lui Markovici, in minutul 90+2.

1-0: Stana a transformat impecabil o lovitura libera din coltul din dreapta al careului mare.

1-1: N’Koyi a sutat din unghi, Jovici a respins, dar balonul s-a lovit de Markovici si a intrat in poarta.

Ceahlaul Piatra Neamt: Jovici – Markovici, Ichim, Buden, Kneif – stefanescu (Ad. Gheorghiu ’81), Achim, Stana (Aldea ’55) – Sialmas (Wellyson ’90), Balint, Chitosca. Antrenor: Vanja Radinovici.

Petrolul Ploiesti: Cobrea – Alcenat, Filip, Ipsa, Peteleu – Marinescu (Nepomuceno ’67), Satli, De Lucas, Pastorini (N’Koyi ’81) – Tamuz (Astafei ’67), Tchite. Antrenor: Mircea Rednic.

Cartonase galbene: Buden ’71, Balint ’90+4 / Astafei ’73.

Arbitri: George Radulescu (central) – Marius Nicoara, Alexandru Voda (asistenti) – Grigore Botescu (rezerva).

Observatori: Ionel Popa, Mircea Calin.