FOTBAL – LIGA I: DINAMO – CFR CLUJ 1-1

Dinamo Bucuresti si CFR Cluj au terminat la egalitate, 1-1 (0-0), vineri seara, in soseaua Stefan cel Mare, intr-un meci din etapa a 28-a a Ligii I de fotbal.

Dinamo a deschis scorul prin israelianul Hatem Elhamed (49), dar oaspetii au egalat dupa doar patru minute, prin Mario Camora (53). CFR Cluj a ramas in zece oameni din minutul 76, dupa eliminarea lui Ciprian Deac pentru o intrare dura la Bogdan Gavrila, dar a avut cateva ocazii bune de gol pana la final.

Dinamo are o singura victorie in ultimele sapte partide (trei egaluri, trei esecuri), iar CFR nu a castigat niciuna din ultimele trei partide (un esec, doua egaluri).

In tur, CFR a invins pe Dinamo cu 2-1.

FC Dinamo Bucuresti — FC CFR 1907 Cluj 1-1 (0-0), stadion “Dinamo” — Bucuresti

Au marcat: Hatem Elhamed (49), respectiv Mario Camora (53).

Cartonas rosu: Ciprian Deac (CFR, 76).

Arbitru: Ovidiu Hategan (Arad); arbitri asistenti: Octavian sovre (Oradea), Adrian Radu Ghinguleac (Bucuresti); arbitri asistenti aditionali: Sebastian Coltescu (Craiova), Marian Barbu (Fagaras); arbitru de rezerva: Iulian Radu (Bucuresti)

Observator: Dan Victor Berbecaru (Ramnicu Valcea) — CCA, Mihai Stancu (Bucuresti) — LPF