LIGA I: Universitatea Craiova – FC Brasov, scor 0-1

Formatia FC Brasov a invins, miercuri, in deplasare, cu scorul de 1-0 (0-0), echipa CS Universitatea Craiova, intr-un meci din etapa a XXIX-a a Ligii I, in care brasovenii au jucat in inferioritate numerica din minutul 35.

Golul a fost marcat de Bencun, in minutul 78, cu un sut de la aproximativ 13 metri, dupa o pasa de la Constantinescu.

FC Brasov a jucat in inferioritate numerica din minutul 35, cand a fost eliminat Matei pentru un fault dur la Acka.

CS Universitatea Craiova: Straton – Dumitras, Acka (Frasinescu ’39), Kay, Vatajelu – Nuno Rocha, Madson, Mateiu (Baluta ’53), Tarnacop – Ivan (Curelea ’76), Bawab. Antrenori: Sorin Cartu, Emil Sandoi.

FC Brasov: Iacob – Straut, Leko, L. Goian, Novak – G. Matei, Jurici, Aganovici, Cr. Ganea (Novakovici ’86) – Constantinescu (Buga ’90+4), tara (Bencun ’57). Antrenor: Adrian Szabo.

Cartonase galbene: Bawab ’42 / Bencun ’69, Goian ’76, Straut ’80.

Cartonas rosu: G. Matei ’35.

Arbitri: Catalin Popa (centru) – Florin Neacsu, Marius Marica (asistenti) – Iulian Calin (rezerva).

Observatori: Marian Salomir, Romulus Gabor.