GABI TAMAS a RETROGRADAT in liga a treia din Anglia

GABI TAMAS a RETROGRADAT astazi in liga a treia din Anglia, dupa un final de sezon de infarct pentru el si echipa sa, DONCASTER.

Fundasul roman GABI TAMAS, jucatorul echipei DONCASTER, a avut parte de o dezamagire imensa sambata dupa-amiaza dup ace formatia la care evolueaza  a RETROGRAT din liga a 2-a engleza de fotbal.

Ultima etapa a fost una de infarct pentru TAMAS, dup ace echipa cu care se batea pentru evitarea retrogradarii, BIRMINGHAM, s-a salvat cu un gol marcat in ultmimul minut de joc.

Inaintea ultimei etape, DONCASTER avea un punct mai mult decat Birmingham, dar formatia la care joaca TAMAS a pierdut la Leicester, cu 1-0, in timp ce Birmingham, condusa cu 2-0 in minutul 76, a obtinut in extremis un punct pe terenul celor de la Bolton, scor 2-2, dupa goluri marcate in minutele 78 si 90.

Astfel, la egalitate de puncte s-a salvat Birmingham, gratie golaverajului mai bun.

In aceste conditii, mai mult ca sigur lui Tamas nu-i va fi oferita o prelungire de contract si va pleca in aceasta vara, cand ii expira angajamentul.