HCM CONSTANTA, cu un pas in FINAL 4 din CUPA EHF

HCM CONSTANTA, campioana Romaniei la handbal, s-a impus cu 31-21 in fata echipei suedeze Lugi HF si este la un pas de turneul Final 4 al Cupei EHF.

HCM CONSTANTA a castigat astazi, 31-21, partida contra suedezilor de la Lugi HF, din CUPA EHF, pornind favortia in returul de peste o saptamana, din deplasare.HCM CONSTANTA, echipa pregatita de Zvonko Sundovski, s-a descatusat dupa minutul 20, atunci cand scorul era 6-8, echipa romana reusind apoi o serie incredibila de opt goluri pana la pauza.

HCM CONSTANTA a continuat sa marcheze si in partea secunda din aproape toate pozitiile, astfel ca tabela a indicat in minutul 52 un incredibil 27-15. Apoi, pana la final, constantentii au evoluat in inferioare aproape in totalitatea timpului, scanzad rtimul, insa la final s-au impus cu un linistitor 31-21.

Scorul face ca returul din Suedia sa fie doar o simpla formalitate, iar HCM CONSTANTA ar sanse mari sa joace in Final 4 al CUPEI EHF.