Incepand de maine, 18 decembrie si pana pe 27 decembrie, Primaria Sectorului 6, prin Centrul Cultural European SECTOR 6, le-a pregatit atat celor mici, cat si celor mari, un program special de sarbatori care include un itinerariu in povestile de Craciun alaturi de personajele preferate.
Drept urmare, in toate cele zece zile va puteti intalni cu: Spiridusul, Renul Rudolph, Craiasa Zapezii, Omul de Zapada, Elsa etc. Startul distractiei se da la ora 11.00, iar spectacolul se va incheia spre seara, in jurul orelor 19.00, timp in care nu vor lipsi surprize pentru cei mici: teatru, ateliere de pictura, face painting, jocuri interactive, colinde si concursuri.
“Sarbatoarea Craciunului ne inspira sa fim mai buni si sa facem magia sa se intample mai des. Craciunul este taramul tuturor viselor. Renii lui Mos Craciun vor aduce daruri copiilor, iar bucuria din ochii lor va fi, ca in fiecare an, fantastica”, a declarat RARES MANESCU, PRIMARUL SECTORULUI 6.
Programul detaliat al evenimentelor este urmatorul:
VINERI, 18 DECEMBRIE – 11.00 – 13.00 / 17.00 – 19.00
11:00 – 13:00 – MC ANIMATOR –in fiecare zi alt personaj specific iernii.
11:00 – 12:00 – PERSONAJE CRACIUN – Spriridus, Renul Rudolph, Craiasa Zapezii, Om Zapada, Pinguin, Elsa
11:15 – 11:45 – PIESA TEATRU cu 4 personaje de sezon – Bombonel, Dulcinela, Mos Craciun si Craiasa Zapezii.
12:00 – 13.00 – ATELIER CREATIE
12:00 – 13:00 – MOS CRACIUN( intalnire cu copii)
17:00 – 19:00 – MC ANIMATOR
17:00 – 17:30 – TRUPA CONTRAPUNCT
17:30 – 18:30 – PERSONAJE CRACIUN.
18:10 – 18:55 – ANGELYS ORCHESTRA
SAMBATA, 19 DECEMBRIE – 11.00 – 13.00 / 17.00 – 19.00
11:00 – 13:00 – MC ANIMATOR
11:00 – 12:00 – PERSONAJE CRACIUN
11:15 – 11:45 – PIESA TEATRU – SPECTACOL DE CRACIUN
12:00 – 13.00 – ATELIER CREATIE
12:00 – 13:00 – MOS CRACIUN
17:00 – 19:00 – MC ANIMATOR
17:15 – 17:45 – TRUPA DANS COPII RALLS
17:30 – 18:30 PERSONAJE CRACIUN
18:00- 18:30 – TRUPA DANS BUBURUZELE
DUMINICA, 20 DECEMBRIE – 11.00 – 13.00 / 17.00 – 19.00
11:00 – 13:00 – MC ANIMATOR.
11:00 – 12:00 – PERSONAJE CRACIUN
11:15 – 11:45 – SPECTACOL DE TEATRU “FABRICA DE JUCARII: RUDOLPH SI PAPUSA DE PORTELAN” (teatru interactiv)
12:00 – 13.00 – ATELIER CREATIE
12:00 – 13:00 – MOS CRACIUN
17:00 – 19:00 – MC ANIMATOR.
17:15 – 17:45 – TRUPA INSTINCT DANS
17:30 – 18:30 – PERSONAJE CRACIUN
18:00 – 18:45 – CORUL DIVINA ARMONIE
LUNI, 21 DECEMBRIE – 11.00 – 13.00 / 17.00 – 19.00
11:00 – 13:00 – MC ANIMATOR
11:00 – 12:00 – PERSONAJE CRACIUN
11:15 – 11:45 – SPECTACOL DE TEATRU DE PAPUSI “ZGRINCI, DISTRUGATORUL CRACIUNULUI” (spectacol de teatru de papusi)
12:00 – 13.00 ATELIER CREATIE
12:00 – 13:00 – MOS CRACIUN
17:00 – 19:00 – MC ANIMATOR
17:10 – 17:40 – TRUPA DANS MONDO DANCE
17:30 – 18:30 – PERSONAJE CRACIUN
18:00 – 18:45 – IANNA NOVAC
MARTI, 22 DECEMBRIE – 11.00 – 13.00 / 17.00 – 19.00
11:00 – 13:00 – MC ANIMATOR
11:00 – 12:00 – PERSONAJE CRACIUN
11:15 – 11:45 – SPECTACOL TEATRU “HO,HO,HO, VINE MOS CRACIUN” – (teatru interactive)
12:00 – 13.00 – ATELIER CREATIE
12:00 – 13:00 – MOS CRACIUN
17:00 – 19:00 – MC ANIMATOR
17:15 – 17:45 – TRUPA DANS COPII RALLS
17:30 – 18:30 – PERSONAJE CRACIUN
MIERCURI, 23 DECEMBRIE – 11.00 – 13.00 / 17.00 – 19.00
11:00 – 13:00 – MC ANIMATOR
11:00 – 12:00 – PERSONAJE CRACIUN
11:15 – 11:45 – PIESA DE TEATRU – SPECTACOL DE CRACIUN
12:00 – 13.00 – ATELIER CREATIE
12:00 — 13:00 – MOS CRACIUN
17:00 – 19:00 – MC ANIMATOR.
17:15 – 17:45 – GRUPUL VOCAL COPII MINISONG
17:30 – 18:30 – PERSONAJE CRACIUN
18:00 – 18:40 – TRUPA CONTRAPUNCT
JOI, 24 DECEMBRIE – 11.00 – 13.00 / 17.00 – 19.00
11:00 – 13:00 – MC ANIMATOR
11:00 – 12:00 – PERSONAJE CRACIUN
11:15 – 11:45 – SPECTACOL TEATRU “CALATORIA LUI MOS CRACIUN” (teatru interactive)
12:00 – 13.00 – ATELIER CREATIE
12:00 – 13:00 – MOS CRACIUN
17:00 – 19:00 – MC ANIMATOR
17:15 – 17:45 TRUPA DANS COPII RALLS
17:30 – 18:30 – PERSONAJE CRACIUN
18:00 – 18:30 NAFRAMA ADULTI – OBICEIURI DE IARNA
VINERI, 25 DECEMBRIE – 11.00 – 13.00 / 17.00 – 19.00
11:00 – 13:00 – MC ANIMATOR
11:00 – 12:00 – PERSONAJE CRACIUN
11:15 – 11:45 – MOMENT MAGIE (program interactiv cu trucuri de magie)
12:00 – 13.00 – ATELIER CREATIE
12:00 – 13.00 – MOS CRACIUN
17:00 – 19:00 – MC ANIMATOR
17:30 – 18:30 – PERSONAJE CRACIUN
17:30 – 18:15 – IANNA NOVAC (spectacol pop opera si colinde)
SAMBATA, 26 DECEMBRIE – 11.00 – 13.00 / 17.00 – 19.00
11:00 – 13:00 – MC ANIMATOR
11:00 – 12:00 – PERSONAJE CRACIUN
11:15 – 11:55 – PIESA TEATRU cu 4 personaje de sezon – Bombonel, Dulcinela, Mos Craciun si Craiasa Zapezii
12:00 – 13.00 – ATELIER CREATIE
17:00 – 19:00 – MC ANIMATOR
17:15 – 17:45 – TRUPA INSTINCT DANS
17:30 – 18:30 – PERSONAJE CRACIUN
18:00 – 18:45 – IANNA NOVAC
DUMINICA, 27 DECEMBRIE – 11.00 – 13.00 / 17.00 – 19.00
11:00 – 13:00 – MC ANIMATOR
11:00 – 12:00 – PERSONAJE CRACIUN
11:15 – 11:45 – PIESA TEATRU – SPECTACOL DE CRACIUN
12:00 – 13.00 – ATELIER CREATIE
17:00 – 19:00 – MC ANIMATOR
17:15 – 17:45 – TRUPA DANS BUBURUZELE
17:30 – 18:30 – PERSONAJE CRACIUN
18:00 – 18:30 – GRUPUL VOCAL COPII MINISONG
Sursa foto: cinemagia