Inter, victorie la scor impotriva nou-promovatei Sassuolo

Inter Milano a castigat cu 7-0 partida de duminica dupa-masa din Serie A, impotriva nou-promovatei Sassuolo, acolo unde activeaza si fostul dinamovist Marius Alexe.

Este cea mai mare victorie a interistilor in ultimii 47 de ani, din martie 1966 mai exact, cand Inter batea Brescia cu acelasi scor, 7-0, pe San Siro. Golurile au fost marcate de Palacio in minutul 7, Taider in minutele 23 si 33, Alvarez in minutul 53, Milito tot o dubla, in minutele 64 si 83 si Cambiasso, cu 15 minute inainte de final.

Alexe a fost doar rezerva pentru Sassuolo, iar Chivu nici macar in lot  la Inter, stiut fiind ca este accidentat pentru o lunga perioada de timp. Inter preia sefia clasamentului din Italia, cu 10 puncte la activ, cu un punct peste Napoli si Roma.

sursa foto: fifa.com