IRB NATIONS CUP 2014: ROMANIA CASTIGA 20-18, partida cu RUSIA

ROMANIA a invins greu, in aceasta seara, selectionata Rusiei, scor 20-18 (6-10), in etapa a doua a turneului de rugby IRB NATIONS CUP, de la Bucuresti.

Rusii au condus la pauza cu 10-6, reusind sa inscrie si un eseu fata de reusitele ”stejarilor” care au venit in urma transformarilor semnate de Florin Vlaicu.

In partea secunda, pe fondul unei duble eliminari pentru romani, ex-sovieticii au mai marcat un eseu, scorul urcand la 6-18, dar ai nostri au inscris si ei un eseu de penalizare,limitand scorul.

Apoi, cu doua minute inainte de final, a venit eseul victoriei, transformat de acelasi Vlaicu: 20-18

Intr-o alta partida, Emerging Ireland-Uruguay 51-3. Astfel, in ultima etapa, ”verzii” lupta cu trofeul pe masa in fata ”sejarilor”.