Joi s-a tras la sorți țintarul sezonului 2018/2019 al Ligii 1. Liga 1 va fi alcătuită și în acest sezon din 14 echipe, iar prima etapă propune următoarele meciuri:
Astra Giurgiu – FCSB
U Craiova – Poli Iasi
Hermannstadt – Sepsi
CFR Cluj – FC Botosani
FC Viitorul – Dunarea Calarasi
Gaz Metan Medias – Concordia Chiajna
Dinamo – FC Voluntari
Program complet tur Liga I, ediția 2018/2019
Etapa I
ASTRA – FCSB
CRAIOVA – POLI IAȘI
HERMANNSTADT – SEPSI
CFR CLUJ – FC BOTOȘANI
VIITORUL – CĂLĂRAȘI
GAZ METAN – CHIAJNA
DINAMO – FC VOLUNTARI
Etapa a II
POLI IAȘI – ASTRA
SEPSI – CRAIOVA
FC BOTOȘANI – HERMANNSTADT
CĂLĂRAȘI – CFR CLUJ
CHIAJNA – VIITORUL
FC VOLUNTARI – GAZ METAN
FCSB – DINAMO
Etapa a III
ASTRA – SEPSI
CRAIOVA – FC BOTOȘANI
HERMANNSTADT – CĂLĂRAȘI
CFR CLUJ – CHIAJNA
VIITORUL – FC VOLUNTARI
GAZ METAN – DINAMO
FCSB – POLI IAȘI
Etapa a IV
FC BOTOȘANI – ASTRA
CĂLĂRAȘI – CRAIOVA
CHIAJNA – HERMANNSTADT
FC VOLUNTARI – CFR CLUJ
DINAMO – VIITORUL
SEPSI – POLI IAȘI
GAZ METAN – FCSB
Etapa a V
ASTRA – CĂLĂRAȘI
CRAIOVA – CHIAJNA
HERMANNSTADT – FC VOLUNTARI
CFR CLUJ – DINAMO
POLI IAȘI – FC BOTOȘANI
VIITORUL – GAZ METAN
FCSB – SEPSI
Etapa a VI
CHIAJNA – ASTRA
FC VOLUNTARI – CRAIOVA
DINAMO – HERMANNSTADT
CĂLĂRAȘI – POLI IAȘI
GAZ METAN – CFR CLUJ
FC BOTOȘANI – SEPSI
VIITORUL – FCSB
Etapa a VII
ASTRA – FC VOLUNTARI
CRAIOVA – DINAMO
POLI IAȘI – CHIAJNA
HERMANNSTADT – GAZ METAN
SEPSI – CĂLĂRAȘI
CFR CLUJ – VIITORUL
FCSB – FC BOTOȘANI
Etapa a VIII
DINAMO – ASTRA
FC VOLUNTARI – POLI IAȘI
GAZ METAN – CRAIOVA
CHIAJNA – SEPSI
VIITORUL – HERMANNSTADT
CĂLĂRAȘI – FC BOTOȘANI
CFR CLUJ – FCSB
Etapa a IX
ASTRA – GAZ METAN
POLI IAȘI – DINAMO
SEPSI – FC VOLUNTARI
CRAIOVA – VIITORUL
FC BOTOȘANI – CHIAJNA
HERMANNSTADT – CFR CLUJ
FCSB – CĂLĂRAȘI
Etapa a X a
VIITORUL – ASTRA
GAZ METAN – POLI IAȘI
DINAMO – SEPSI
FC VOLUNTARI – FC BOTOȘANI
CFR CLUJ – CRAIOVA
CHIAJNA – CĂLĂRAȘI
HERMANNSTADT – FCSB
Etapa a XI a
ASTRA – CFR CLUJ
POLI IAȘI – VIITORUL
SEPSI – GAZ METAN
FC BOTOȘANI – DINAMO
CĂLĂRAȘI – FC VOLUNTARI
CRAIOVA – HERMANNSTADT
FCSB – CHIAJNA
Etapa a XII a
HERMANNSTADT – ASTRA
CFR CLUJ – POLI IAȘI
VIITORUL – SEPSI
GAZ METAN – FC BOTOȘANI
DINAMO – CĂLĂRAȘI
FC VOLUNTARI – CHIAJNA
CRAIOVA – FCSB
Etapa a XIII a
ASTRA – CRAIOVA
POLI IAȘI – HERMANNSTADT
SEPSI – CFR CLUJ
FC BOTOȘANI – VIITORUL
CĂLĂRAȘI – GAZ METAN
CHIAJNA – DINAMO
FCSB – FC VOLUNTARI
Programul derbiurilor:
FCSB – Dinamo, in etapa a doua
Dinamo – Viitorul, in etapa a 4-a
CFR Cluj – Dinamo, etapa a 5-a
Viitorul – FCSB, in etapa a 6-a
U Craiova – Dinamo si CFR Cluj – Viitorul, in etapa a 7-a
CFR Cluj – FCSB, in etapa a 8-a
U Craiova – FCSB, in etapa a 12-a
Editia 2018/2019 va incepe in weekend-ul 20-22 iulie, iar toate partidele din acest sezon vor fi transmise televizate de posturile Telekom Sport, Digi Sport, Look TV.
Sursa foto: sport