LIGA 1: CEAHLAUL – ASA TARGU MURES 1 – 4: Nemtenii, la a doua INFRANGERE categorica

CEAHLAUL PIATRA NEAMT a inceput dezastruos noul sezon al LIGII 1. Nemtenii au pierdut in cadrul etapei a doua pe teren propriu, scor 1-4, in fata celor de la ASA TARGU MURES. In startul sezonului, moldovenii pierduserea fara drept de apel la Cluj, 0-4, in fata CFR-ului.

N’doye a deschis scorul la jumatatea primei reprize, cu o lovitura de cap, in uma unui corner foarte bine executat(22).

Doar doua minute s-au bucurat oaspetii: Carjan l-a executat pe Jovic cu un sut de la 12 metri.(24)

Momentul psihologic al meciului s-a desfasurat in ultimul minut al primei parti atunci cand N’doye a profitat de momentul de visare din defensiva nemtenilor, reusind “dubla”.

Oaspetii au reusit desprinderea la zece minute de la reluare: Henrique a inscris dupa o centrare pe 6 metri.(55)

La 1-3, nemtenii si-au pierdut cumpatul si au inceput sa intre dur. Asa se face ca autorul golului Carjan a primit cartonasul rosu, dupa ce, in saritura, i-a dat un cot in figura lui Balaur.(57)

In zece, Ceahlaul s-a zbatu,t insa, nu a mai putut pune probleme adversarului. Mai mult, pe final, ASA a mai marcat o data prin HORA!(84)

Scor final CEAHLAUL – ASA 1-4 si dupa doua meciuri in LIGA 1, nemtenii au 0 puncte si un golaveraj de 1-8! ASA, in schimb, a strans deja 4 puncte.

Echipe de start:

ASA Tg. Mures: Stancioiu – Velayos, Balaur, Bejan, Sepsi – Voiculet, Muresan, N’Doye – Henrique, Bumba, Hora

Antrenor: Marin Barbu

Ceahlaul: Jovic – Dumitras, Marc, Ichim, Cazan – Popadiuc, Tepes, Onciu, Chitosca- Achim – Carjan

Antrenor: Adrian Falub

Sursa foto: digisport.ro