Liga 1, etapa a XVII-a: Rezultatele inregistrate astazi!

Liga 1 si-a desfasurat in aceasta seara primele doua partide din cadrul etapei cu numarul 17! La Chiajna, Concordia s-a impus cu 2-1 in fata Politehnicii Timisoara. La ultima faza a meciului, oaspetii au avut un penalty clar! In celalalt meci al zilei, FC Brasov a remizat alb pe teren propriu cu Gaz Metan Medias.

A fst nebunie la Chiajna! Concordia a castigat cu 2-1, insa oaspetii sunt revoltati ca arbitrul le-a refuzat o lovitura de la 11 metri la ultima faza a partidei!

Nigerianul Onduku a avut prima mare ocazie a partidei: a nimerit bara in minutul 25.

Gazdele au deschis scorul cinci minute mai tarziu, Purece transformand un penalti obtinut de Bucurica.

Dupa alte patru minute a fost randul oaspetilor sa ceara lovitura de la 11 metri, la interventia lui Bambara asupra lui Keita.  Teo Craciunescu nu a vazut nicio infracitune la aceasta faza.

La revenirea de la cabine, timisorenii au intrat mai motivati si au reusit egalarea prin Nicolas Gorobsov(55).

Si Concordia a solicitat penalty, pe final de meci, ca urmare a unui presupus hent comis in propriul careu de Scutaru. Nici de aceasta data, arbitrul intalnirii nu a vazut ceva neregulamentar.

Si pentru ca tensiunea sa fie totala, la ultima faza a meciului, Craciunescu Jr. nu a vazut un penalty clar in careul gazdelor!

S-a terminat 2-1 pentru Concordia. In cealalta partida a zielei, Fc Brasov a remizat, scor 0-0, cu Gaz Metan Medias.