LIGA 1. PETROLUL PLOIESTI – CS U CRAIOVA. SCOR 0-1 Criza continua pentru “Lupii Galbeni”

CSU CRAIOVA a castigat partida din deplasare, la Ploiesti, cu PETROLUL, scor 1-0, si se apropie de locurile de play-off.

CSU Craiova a inceput perfect meciul si dupa un minut si 30 de secunde conducea cu 1-0. ANDREI IVAN a avut o cursa pe partea dreapta, a profitat de lipsa de atentie a fundasilor adversi si a marcat cu un sut la coltul lung, din 13 metri.

Ploiestenii au incercat sa revina in joc, dar nu au putut pune in pericol poarta lui CRISTIAN BALGRADEAN. In a doua repriza, craiovenii s-au multumit cu mentinerea rezultatului si au profitat de neputinta adversarilor.

Dupa aceasta victorie, CSU acumuleaza 15 puncte, urcand pe locul 7, la un punct de locurile de play-off.

Petrolul ramane pe ultimul loc, cu doua puncte, din cauza suspendarii de sase puncte primite inainte de starul sezonului. Ploiestenii au cel mai slab parcurs in primele 11 etape, din istoria lor in Liga 1.