LIGA 1. STEAUA – ASTRA GIURGIU. SCOR 0-1. Infrangere la ultima faza pentru echipa lui RADOI

ASTRA GIURGIU a castigat in ultimul minut partida cu STEAUA BUCURESTI , scor 1-0, gratie unui gol marcat in ultimul minut de VALERICA GAMAN.

Campioana a avut mai mult timp posesia balonului, dar Astra a avut mai multe ocazii. Golul lui Gaman a venit in prelungiri, dupa un corner executat de Boldrin.

Partida s-a disputant la Pitesti, in ”Trivale”, dupa ce Arena Nationala a fost inchisa si Steaua a fost exilata din Ghencea.

Astra ajunge la 40 de puncte după 19 etape, cu 10 peste Steaua, care e abia a patra. Ros-albastrii au pierdut 3 dintre ultimele 4 jocuri. Viitorul si Pandurii sint pe locurile 2 si 3, cu 36 de puncte.

Echipele de start:

Steaua: Nită – Papp, Varela (cpt), Carp, Tosca – Breeveld, Filip – Popa, Stanciu, Hamroun – Chipciu

Astra: Lung jr – Enache, Găman, Geraldo, Morais – Boubacar, Teixeira – Boldrin, Budescu, De Amorim – Alibec

Sursa foto: prosport