Liga 1: Vaslui – Petrolul 1 – 1. Egal pentru Steaua

FC Vaslui si Petrolul au remizat, scor 1-1, in cadrul etapei a XIV-a din Liga 1. Chiar daca si-au primit cele 8 puncte inapoi, moldovenii nu au reusit sa se motiveze suficient si sa treaca de echipa lui Contra. La randul lor, “lupii galbeni” au pierdut doua puncte mari in lupta pentru titlu.

Antal a demonstrat din nou ca e in mare forma: a punctat in minutul 27 si Porumboiu visa din nou ca echipa sa poate spera la podium. N-a fost sa fie.

Doar 4 minute au condus gazdele. In minutul 31 Teixeira a creat o faza minunata: a centrat in fata portii goale pentru Dore, care a impins mingea in plasa.

In mitanul secund, ocaziile importante au lipsit, astfel ca partida s-a terminat 1-1.

In cele 5 meciuri directe moldovenii s-au impus de doua ori, iar trei partide s-au terminat la egalitate.

Cosmin Contra a inregistrat 16 remize pe banca Petrolului in cele 35 de meciuri din Liga 1. 17 partide s-au terminat cu victoria ploiestenilor, iar 2 au fost infrangeri.

Sursa foto:  gsp.ro