Liga Campionilor / sferturi retur: Programul și televizările partidelor de miercuri seară

Liga Campionilor / sferturi retur. Miercuri seară se încheie returul sferturilor de finală ale Ligii Campionilor cu două partide extrem de interesante. Ambele meciuri vor începe de la ora 21.45.

Real Madrid primește vizita lui Juventus Torino în returul sferturilor de finală. În urma victoriei obținute în tur cu 3-0, “galacticii” sunt ca și calificați în “careul de ași”. Elevii lui Zinedine Zidane nu le-au dat nicio șansă bianconerilor și e greu de crezut că “Bătrâna Doamnă” poate produce minunea pe “Santiago Bernabeu”. În celălalt meci al serii se întâlnesc Bayern Munchen și FC Sevilla. Bavarezii s-au impus cu 2-1 în Spania și sunt favoriți cerți la calificare.

Real Madrid vs Juventus Torino (echipe probabile) – Telekom Sport 1, Look Plus

Real Madrid: Navas; Carvajal, Casemiro, Varane, Marcelo; Kovačić, Modrić, Kroos; Isco, Ronaldo, Benzema. Antrenor: Zinedine Zidane.
Absenți: Nacho (accidentat), Ramos (suspendat)
Incert: Vázquez (accidentat)

Juventus Torino: Buffon; De Sciglio, Benatia, Chiellini, Alex Sandro; Khedira, Pjanić, Matuidi; Cuadrado, Higuaín, Douglas Costa. Antrenor: Massimiliano Allegri.
Absenți: Dybala (suspendat), Bentancur (suspendat), Bernardeschi (accidentat), Barzagli.
În tur: Juventus – Real Madrid 0-3 (0-1). Au marcat: Ronaldo 3′, 64′, Marcelo 72′.

Bayern Munchen vs FC Sevilla (echipe probabile) – Telekom Sport 2, Look Tv

Bayern Munchen: Ulreich; Kimmich, Hummels, Boateng, Bernat; Martínez, Thiago, James; Ribéry, Müller, Lewandowski. Antrenor: Jupp Heynckes.
Absenți: Neuer , Coman , Alaba, Vidal (accidentați)

FC Sevilla: Soria; Navas, Mercado, Lenglet, Escudero; N’Zonzi, Banega, Vázquez;  Sarabia, Sandro, Muriel. Antrenor: Vincenzo Montella.
Absent: Kjær (accidentat)
Incerți: Carole, Corchia, Mena (accidentați).

În tur: FC Sevilla – Bayern Munchen 1-2 (1-1). Au marcat: Sarabia 31’/ Navas 37′ (autogol), Alcantara 68′.