Liga Campionilor / sferturi tur: Rezultatele și marcatorii meciurilor de marți seară

Liga Campionilor / sferturi tur. Marți seară, de la ora 21.45, sunt programate primele două partide din cadrul turului sferturilor de finală ale Ligii Campionilor.

Update: Rezultatele și marcatorii meciurilor de marți seară:

Juventus Torino vs Real Madrid 0-3 (0-1)
Marcatori: Cristiano Ronaldo (3, 64), Marcelo (72)

FC Sevilla vs Bayern Munchen 1-2 (1-1)
Marcatori: Pablo Sarabia (32) / Jesus Navas (37-aut.), Thiago Alcantara (68)

Returul acestor partide va avea loc săptămâna viitoare.

Știre inițială

La Torino, Juventus va primi vizita lui Real Madrid, într-o reeditare a finalei Ligii Campionilor de anul trecut, câștigată categoric de spanioli cu 4-1. Partida poate fi vizionată în direct pe posturile Pro TV și Telekom Sport 1.

Juventus vs Real / echipe probabile:

Juventus Torino: Buffon – De Sciglio, Barzagli, Chiellini, Asamoah – Khedira, Bentacour, Matuidi – Dybala, Higuain, Douglas Costă.
Antrenor: Massimiliano Allegri.
Real Madrid: Navas – Carvajal, Varane, Sergio Ramos, Marcelo – Modric, Casemiro, Kroos – Isco – Cristiano Ronaldo, Benzema.
Antrenor: Zinedine Zidane.

În celălalt meci a serii, FC Sevilla o va întâlni pe Bayern Munchen, oaspeții pornind favoriți. Întâlnirea va fi transmisă în direct de posturile Telekom Sport 2 și Look TV.

FC Sevilla vs Bayern Munchen / echipe probabile:

FC Sevilla: Rico – Navas, Kjaer, Lenglet, Escudero – Pizarro, Nzonzi – Sarabia, Vazquez, Correa – Ben Yedder.
Antrenor: Vicenzo Montella.
Bayern Munchen: Ulreich – Kimmich, Boateng, Hummels, Alaba – James Rodriguez, Martinez, Muller – Robben, Lewandowski, Ribery.
Antrenor: Jupp Heynckes.