Liga Campionilor / sferturi tur: Rezultatele și marcatorii partidelor de miercuri seară

Liga Campionilor / Sferturi tur. Miercuri seară se încheie prima manșă a sferturilor de finală din Champions League cu două partide foarte atractive.

Update: Rezultatele și marcatorii partidelor de miercuri seară:

FC Barcelona – AS Roma 4-1 (1-0)
Marcatori: De Rossi (38 aut.),  Kostas (56 aut.), Pique (59), Suarez (87) / Edin Dzeko (80)

FC Liverpool vs Manchester City 3-0 (3-0)
Marcatori: Mohamed Salah (12), Oxlade-Chamberlain (20), Mane Sadio (31)

Știre inițială

“Camp Nou” va găzdui cea de-a cincea întâlnire dintre FC Barcelona și AS Roma. Cea mai recentă confruntare dintre cele două formații s-a încheiat cu un categoric 6-1 în favoarea catalanilor, în grupele sezonului 2015/16. Celălalt meci al serii programează un duel 100% englez. Adversare tradiționale în Premier League, Liverpool și Manchester City se vor afla pentru prima dată față în față într-o competiție europeană. Ambele partide vor începe de la ora 21.45.