LIGA I: ASA Tg. Mures – Steaua 1-1 (0-1)

ASA Targu Mures si Steaua Bucuresti au terminat la egalitate, 1-1 (0-1), miercuri seara, pe Cluj Arena, din Cluj-Napoca, intr-un meci din etapa a 20-a Ligii I de fotbal.

Campioana a deschis scorul prin Lucian Filip (41), iar vicecampioana a restabilit egalitatea imediat dupa pauza, prin argentinianul Ramiro Costa (48).

Steaua a fost la primul meci cu Nicolae Dica in calitate de responsabil tehnic, dupa demisia lui Mirel Radoi.

Stelistii au avut mai multe ocazii mari de gol: Stanciu a nimerit bara (37), tot el a trimis periculos, dar Stancioiu a respins (45), decarul stelist fiind din nou aproape de gol in minutul 63. Stancioiu a salvat un nou gol la lovitura de cap a lui Hamroun (67).

ASA are patru meciuri la rand fara victorie (trei egaluri, un esec), iar Steaua nu are decat o victorie in ultimele sapte partide (trei egaluri, trei esecuri).

Scorul a fost identic si in tur (1-1).

ASA Tg. Mures — FC Steaua Bucuresti 1-1 (0-1), Cluj Arena — Cluj-Napoca
Au marcat: Ramiro Costa (48), respectiv Lucian Filip (41).
Arbitru: Ovidiu Hategan (Arad); arbitri asistenti: Aurel Onita (Constanta), Alexandru Cerei (Cluj-Napoca); arbitru de rezerva: Flavius Alin Rosu (Timisoara)

Observatori: Marian Salomir (Cluj-Napoca) — CCA, Cristian Vasc (Targu Lapus) — LPF

Sursa foto: sptfm