LIGA I: Astra castiga fara probleme, 3-0, partida cu lanterna rosie

Astra Giurgiu a obtinut o victorie lejera in prima etapa a mini-returului, 3-0, in fata Coronei Brasov, ultima clasata din Liga I.

Astra Giurgiu s-a lansat in cursa de urmarire a Stelei si chiar a egalat-o la puncte vineri seara, atunci cand elevii lui Daniel Isaila au castigat cu 3-0 in fata lanterneri rosii a Ligii I, Corona Brasov. La finalul primei reprize nou-venitul Paul Papp a deschis scorul, dupa o faza plecata de la Budescu, care i-a centrat lui Cristescu, acesta deviind balonul pe spate pentru Papp, care a inscris pentru 1-0.

De Amorim a dus scorul la 2-0 in minutul 81, cu un sut frumos, excelent plasat la coltul lung, iar la ultima faza a jocului Matel a sutat de la distanta, mingea deviata de Marc intrand in poarta.

Astra egaleaza astfel Steaua in fruntea clasamentului, dar “ros-albastrii” urmeaza sa joace luni la Chiajna.

Sursa foto: digisport.ro