LIGA I: ASTRA castiga partida disputata pe sintetic la Chiajna

Noul sezon din LIGA I a debutat vineri cu partida dintre CONCORDIA CHIAJNA si ASTRA GIURGIU, meci castigat de oaspeti cu 2-0 gratie a doua goluri superbe marcate in prima repriza.

Vicecampioana ASTRA GIURGIU a inceput excelent noul sezon, printr-o victorie pe terenul CONCORDIEI CHIAJNA, scor 2-0. Astra a rezolvat rapid soarta celor trei puncte, cu ajutorul a doua goluri superbe reusite in primele minute.

Africanul dorit la nationala Romaniei, Kehinde Fatai, a punctat in minutul 11, cu calcaiul, si s-a inscris in cursa pentru cel mai frumos gol al sezonului desi ne aflam abia in prima etapa, scrie ziare.com. Peste doar doua minute, Constantin Budescu a marcat si el un gol fabulos, direct din corner.

Etapa urmatoare, ASTRA va primi vizita lui FC Brasov, in timp ce CHIAJNA se va deplasa la Otelul Galati.