LIGA I: ASTRA – CFR 1-0 (1-0). Giurgiuvenii spera in continuare la locul doi

ASTRA GIURGIU a castigat, scor 1-0, partida disputata duminica in etapa 29 din LIGA I contra celor de la CFR CLUJ.

ASTRA GIURGIU a invins, 1-0, pe CFR CLUJ intr-o partida din cadrul etapei cu numarul 29 din LIGA I. Unicul gol al disputei a fost marcat de Cristescu in minutul 15, dupa o actiune superba a lui Yoda in partea dreapta. Partida dintre ASTRA GIURGIU si CFR CLUJ n-a fost foarte spectaculoasa, dar in schimb a fost plina de intrari dure, scrie ziare.com, arbitrul Sebastian Coltescu scotand de doua ori cartonasul rosu din buzunar.

Papp a fost trimis la cabine inca din minutul 22, dupa o intrare dura cu talpa pe glezna lui Chanturia, pentru ca echilibrul numeric sa fie refacut in partea secunda, cand Cadu a vazut cel de-al doilea cartonas galben si, implicit, pe cel rosu.

Cu aceasta victorie, giurgiuvenii au facut 59 de puncte si si-au consolidat pozitia a doua, la 6 puncte in spatele Stelei, care are insa un meci mai putin disputat. De partea cealalta, clujenii sunt pe locul 7, cu 41 de puncte.

Sursa foto: digisport.ro