LIGA I: Astra Giurgiu – FC Voluntari, scor 1-1 (0-1)

Echipa Astra Giurgiu a terminat la egalitate, joi, pe teren propriu, scor 1-1 (0-1), cu formatia FC Voluntari, intr-un meci din etapa a XX-a a Ligii I, ambele goluri fiind marcate din penalti.

Oaspetii au deschis scorul prin Pancu, in minutul 30, din penalti, gazdele reusind egalarea prin Alibec, in minutul 67, din penalti.

0-1: Pancu a transformat penaltiul acordat de arbitrul Horatiu Fesnic in urma unui fault in careu comis de Queiros asupra lui Costea.

1-1: Alibec a transformat penaltiul acordat pentru un hent in careu comis de Costea.

Astra Giurgiu: Lung Jr. – Queiros (Florea ’46), Gaman, Oros, Junior Morais – Enache, Boubacar, Teixeira (Dandea ’83), Boldrin – Alibec, D. Niculae (Ionita II ’68). Antrenor: Marius Sumudica.

FC Voluntari: Balauru – L. Rus, Spahija, Maftei (Novakovici ’88), Briceag – S. Radoi, Novac – Vilceanu (Tchoutou ’56), Goossens, M. Costea – Pancu (Al. Ionita ’90+2). Antrenor: Gheorghe Multescu.

Cartonase galbene: Queiros ’29, Junior Morais ’85 / Spahija ’38, L. Rus ’45+1, M. Costea ’65, Pancu ’66, Maftei ’69.

Arbitri: Horatiu Fesnic (central) – Vladimir Urzica, Iulian Radu (asistenti) – Andrei Antonie (rezerva).

Observatori: Alexandru Deaconu, Eduard Alexandru.

Sursa foto: globalsports