LIGA I: Astra invinge Ceahlaul

Formatia Astra Giurgiu a invins, duminica, in deplasare, cu scorul de 2-0 (0-0), echipa Ceahlaul Piatra Neamt, intr-un meci din etapa a 25-a a Ligii I, potrivit Mediafax.

Primul gol a fost inscris de Yazalde, in minutul 61, printr-o lovitura cu capul de la sase metri, dupa o centrare a lui Matel. Al doilea gol a fost marcat in minutul 90 de Alibec. Acesta a stabilit scorul final cu un sut de la opt metri, dupa o pasa de la Seto.

Echipele au fost urmatoarele:

Ceahlaul Piatra Neamt: Calancea – Dumitras, Marc, Cânu, Cazan – Achim, Onciu – Popadiuc (Stefanescu ’46), L. Garcia (Ntambue ’76), Chitosca (Jula ’64) – Golubovici. Antrenor: Costel Ilie.

Astra Giurgiu: Lung – Matel, Papp, Gaman, Junior Morais – Yahaya, Laban – Yoda, Budescu (Alibec ’56), William (Enache ’72) – Yazalde (Seto ’78). Antrenor: Florin Marin.

Au fost acordate doua cartonase galbene, unul lui Canu, in minutul 50, si unul lui Yazalde, in minutul 62.

Meciul a fost arbitrat de o brigada formata din Adrian Comanescu (central), Mircea Orbulet, Florin Ungureanu (asistenti), Robert Dumitru, Catalin Busi (aditionali) si Daniel Demetrescu (rezerva).

Obsevratori au fost Zoltan Szekely si Dumitru Marcu.