LIGA I: Concordia Chiajna – CFR Cluj 2-1 (1-0) / Ilfovenii au obtinut a doua lor victorie din acest sezon

Concordia Chiajna a invins-o pe CFR 1907 Cluj cu scorul de 2-1 (1-0), luni seara, pe teren propriu, in ultima partida din etapa a opta a Ligii I de fotbal.

Ilfovenii au obtinut a doua lor victorie din acest sezon, gratie ”dublei” reusite de Marian Cristescu (19, 89). Pentru oaspeti a punctat atacantul camerunez Steve Beleck (74). Ambii jucatori au marcat primele lor goluri pentru echipele lor.

Cristescu a ratat un penalty (84), portarul Traian Marc aparand sutul expediat de fostul sau coechipier de la Dinamo. Lovitura de pedeapsa a fost acordata dupa un fault al lui Tiago Lopes asupra lui Florin Purece.

CFR Cluj, care a avut o bara, in prima repriza, prin Andrei Muresan (7), a jucat in zece oameni din minutul 78, cand Andrei Tinc a incasat al doilea cartonas galben.

La meci a asistat si selectionerul echipei nationale de fotbal a Romaniei, Anghel Iordanescu.

CS Concordia Chiajna — FC CFR 1907 Cluj 2-1 (1-0), stadion Concordia — Chiajna
Au marcat: Marian Cristescu (19, 89), respectiv Steve Beleck (74).
Cartonas rosu: Andrei Tinc (CFR, 78).
Marian Cristescu a ratat un penalty in minutul 84 (a aparat Traian Marc).
Arbitru: Adrian Viorel Cojocaru (Galati); arbitri asistenti: Marius Cristian Marchidanu (Braila), Gabriel Sabin Stroe (Pitesti); arbitru de rezerva: Eduard Ionita (Constanta)
Observatori: Ioan Onicas (Zalau) — CCA, Ion Catoi (Bucuresti) — LPF