LIGA I: Concordia Chiajna – FC Botosani, scor 0-0

Formatia Concordia Chiajna a terminat la egalitate, scor 0-0, partida disputata sambata, pe teren propriu, in compania echipei FC Botosani, in etapa a X-a a Ligii I.

In minutul 74, Silviu Pana a ratat un penalti acordat pentru un fault al lui Dimitrov la Lazar.

In minutul 88, de la echipa oaspete a fost eliminat Popovici, dupa primirea celui de-al doilea cartonas galben.

Concordia Chiajna: Matache – Barboianu, Mamele, Sirghi, Bucurica – Giurgiu – Serediuc (Gradinaru ’80), Purece (Constantinescu ’70), Pana, V. Lazar – Pena (Raducanu ’65). Antrenor: Cornel Talnar

FC Botosani: Iliev – Dimitrov, Plamada, Cordos, Popovici – Fulop, Cucu, Cabrera (Patache ’90) – Batin, D. Roman (Martinus ’76), Hadnagy (Brata ’59). Antrenor: Leo Grozavu

Cartonase galbene: Barboianu ’40, Lazar ’42 / Popovici ‘8, ’88, Fulop ’34, Dimitrov ’72

Cartonas rosu: Popovici ’88

Arbitri: Ovidiu Hategan (central) – Octavian Sovre, Sebastian Eugen Gheorghe (asistenti) – Marian Barbu (rezerva)

Observatori: Nicolae Marodin, Adrian Ionescu