LIGA I: CS Universitatea Craiova – ACS Poli Timisoara 1-0 (0-0), in play-out

CS Universitatea Craiova a invins-o pe ACS Poli Timisoara cu scorul de 1-0 (0-0), duminica, pe stadionul Extensiv din Banie, intr-un meci din etapa a treia a fazei play-out a Ligii I de fotbal.

Unicul gol al partidei a fost marcat in minutul 70 de Nuno Rocha, la capatul unei faze la care au mai contribuit Andrei Ivan si Simon Mazarache.

Cu un minut inainte de gol, oaspetii au trimis mingea in bara prin Ovidiu Popescu.

Si craiovenii au avut o bara, prin Andrei Ivan (34).

Echipa gazda a terminat in zece oameni, dupa ce Valentin Iliev s-a sacrificat si a primit un cartonas rosu pentru fault in postura de ultim aparator la Cristian Barbut. Tot Iliev il oprise in extremis pe Barbut in minutul 77.

In sezonul regulat, ambele meciuri s-au terminat la egalitate, 1-1.

ACS Poli are o singura victorie in ultimele zece etape (cinci egaluri, patru esecuri).

CS Universitatea Craiova — ACS Poli Timisoara 1-0 (0-0), stadion “Extensiv” — Craiova
A marcat: Nuno Rocha (70).
Cartonas rosu: Valentin Iliev (CSU, 90+3).
Arbitru: Horatiu Mircea Fesnic (Cluj-Napoca); arbitri asistenti: Miclos Istvan Nagy (Cluj-Napoca), Vasile Marinescu (Bucuresti);arbitri asistenti aditionali: Marian Balaci (Drobeta-Turnu Severin), Andrei Florin Chivulete (Bucuresti); arbitru de rezerva: Marius Cristian Marchidanu (Braila)
Observatori: Constantin Stefan (Bucuresti) — CCA, Marin Petrache (Sabareni/Giurgiu) — LPF