LIGA I: CS UNIVERSITATEA CRAIOVA si ASTRA GIURGIU au terminat la EGALITATE

CS UNIVERSITATEA CRAIOVA si ASTRA GIURGIU au terminat la EGALITATE, 0-0, sambata, pe stadionul ”Extensiv” din Banie, intr-un meci din etapa a 23-a a LIGII I de fotbal.

Gazdele au cerut penalty in minutul 78, cand sutul lui Thaer Bawab a fost respins cu mana de Seidu Yahaya din propriul careu.

Astra a jucat in zece oameni din minutul 74, cand polonezul Hubert Wolakiewicz a fost eliminat pentru al doilea cartonas galben. Jucatorul debutase in LIGA I in minutul 50 al partidei, primind cartonase galbene in minutele 62 si 74.

Echipa din Banie a prezentat la debutul meciului un banner cu mesajul ”Vrem sa muncim! Stop rezilierii unilaterale”, pe care se aflau siglele Asociației Fotbalistilor Amatori si Nonamatori (AFAN) si sindicatului mondial al fotbalistilor, FIFPro.

In urma meciului de sambata, CS Universitatea a ajuns la 17 meciuri consecutive fara infrangere in campionat (10 victorii, 7 egaluri).

Sursa foto: sportuldoljean.ro