LIGA I. CSMS IASI – STEAUA, SCOR 1-2. Stelistii raman in plasa liderului ASTRA

STEAUA BUCURESTI n-a avut nicio problema in deplasarea de la IASI impotriva celor de la CSMS si i-a invins pe moldoveni cu 2-1, relateaza Gsp.

Prima repriza a fost ceva mai echilibrata. In minutul 20, MIREL RADOI a fost obligat sa faca prima schimbare si l-a introdus pe AYMEN TAHAR in locul lui RARES ENCEANU, care a iesit accidentat.

Scorul a fost deschis de ALEXANDRU CHIPCIU imediat dupa iesirea de la cabine. Septarul campioanei a inscris cu o lovitura de cap, dupa o centrare foarte buna a lui KHARJA.

Cu 11 minute inainte de finalul partidei, NICUSOR STANCIU a oferit un assist perfect in fata portii pentru AYMEN TAHAR, iar algerianul a indeplinit o simpla formalitate. In prelungirile partidei, iesenii au marcat prin VASILE GHEORGHE, dupa o lovitura de cap.

La finalul turului de campionat, Steaua a urcat pe locul 2, cu 25 de puncte, la doua lungimi in spatele liderului Astra. CSMS Iasi este a 10-a in LIGA 1, cu 13 puncte.