LIGA I: CSU CRAIOVA-CONCORDIA 1-1 (0-1) / JUVETII au evitat in-extremis INFRANGEREA

CS Universitatea Craiova a terminat la egalitate, duminica, pe teren propriu, scor 1-1 (0-1), cu echipa Concordia Chiajna, in etapa a XI-a a Ligii I, intr-un meci in care ambele goluri au fost marcate din penalti.

Juvetii au reusit sa evite in-extremis infrangerea dupa ce au avut superioritate numerica timp de aproximativ 20 de minute. Golurile au fost inscrise de Ferfelea ’90+1 pentru gazde si Wellington ‘7 pentru oaspeti. In minutul 76, Concordia Chiajna a ramas in inferioritate numerica, Alexandru Stan primind al doilea cartonas galben pentru un fault la Nuno Rocha.

CS UNIVERSITATEA CRAIOVA – CONCORDIA CHIAJNA 1-1 (0-1)
‘7: 0-1: Wellington a transformat un penalti acordat pentru un hent in careu al lui Varga.
‘90+1: 1-1: Ferfelea a egalat dintr-un penalti acordat pentru un fault al lui Diulgerov la Nuno Rocha.

CS UNIVERSITATEA CRAIOVA: Balgradean – Achim, Acka (Avramia ’70), Frasinescu, Vatajelu – Madson, Tirnacop – Varga (Nuno Rocha ’60), Bawab (Ferfelea ’76), Bancu – Curelea. Antrenori: Sorin Cartu, Emil Sandoi.
CONCORDIA CHIAJNA: Ramniceanu – Stan, Lovin, Dragarski, Bucurica – Martins, Boldrin, Brlecic (Deekman ’65), Ad. Cristea (Diulgerov ’87) – Wellington, Pena (Rosu ’55). Antrenor: Marius Sumudica.

CARTONASE GALBENE: Varga ‘6 / Ad. Cristea ’24, Rosu ’58, Brlecic ’63, Stan ’68, ’76.
CARTONAS ROSU: Stan ’76.
ARBITRI: Andrei Chivulete – Vasile Marinescu, Ionut Marius Bobe – Iulian Dima.
OBSERVATORI: Zoltan Szekely, Paul Cazan.

Sursa foto: sport.ro