LIGA I: DINAMO a INVINS-O pe RAPID cu scorul de 2-0

DINAMO a INVINS, sambata seara, echipa Rapid cu scorul de 2-0 (1-0), in meciul care a avut loc pe ARENA NATIONALA, in cadrul etapei a 26-a a LIGII I.

Scorul meciului a fost stabilit de Cmovs (‘2, autogol) si Gavrila (‘61). Astfel, DINAMO a incheiat seria de patru meciuri fara victorie, in timp ce RAPID a ajuns la cea de-a treia infrangere consecutiva in campionatul intern.

In minutul 2, Cmovs a reluat in proprie poarta o minge centrata periculos de Marius Niculae in interiorul careului mic. In minutul 61, Bornescu a preferat o pasa spre Cmovs in locul unei degajari, fundasul oaspetilor a alunecat, iar Gavrila a preluat si a inscris printre picioarele portarului rapidist.

Echipele au fost urmatoarele:

FC DINAMO BUCURESTI: T. Marc – Barboianu, A. Marc, Bunoza, S. Filip – M. Cristescu, N. Grigore – C. Matei (Gavrila ‘9), M. Niculae (Rotariu ’83), Grozav (Alexe ’60) – Bilinski. Antrenor: Flavius Stoican.

FC RAPID BUCURESTI: Bornescu – Sapunaru, Sapina, Cmovs, J. Oriol – Garai, Gecov – Coimbra (E. Oriol ’52), D. Niculae, Ricardo Alves (Cerlinca ’64) – Benson (Meulens ’54). Antrenor: Cristian Pustai

Sursa foto: romaniatv.net