LIGA I: DINAMO BUCURESTI – FC BOTOSANI, scor 1-0 / Dinamo a urcat pe locul al doilea in clasament

Dinamo Bucuresti a invins-o pe FC Botosani cu scorul de 1-0 (1-0), duminica, pe teren propriu, intr-o partida din etapa a 24-a a Ligii I de fotbal.

Unicul gol al partidei a fost reusit de mijlocasul de 18 ani Valentin Costache (27), la al doilea sau meci in Liga I.

La Dinamo a fost titular Paul Batin, fostul jucator al echipei botosanene, si au mai debutat camerunezul Ekeng, Patrick Ekeng, Vlad Olteanu, Sergiu Hanca, precum si primul feroez din fotbalul romanesc, Kaj Leo Bartalsstovu, intrat pe teren in minutul 56.

Dinamo a urcat pe locul al doilea dupa acest succes.

In tur scorul a fost egal, 1-1.

Dinamo e neinvinsa de opt partide, in care a inregistrat sase victorii si doua egaluri. FC Botosani venea dupa patru victorii consecutive.

FC Dinamo Bucuresti — FC Botosani 1-0 (1-0), stadion “Dinamo” — Bucuresti
A marcat: Valentin Costache (27).
Arbitru: Sebastian Colțescu (Craiova); arbitri asistenți: Valentin Avram (Bucuresti), Dragos Mihai Iliescu (Craiova); arbitru de rezerva: George Catalin Gaman (Craiova)
Observatori: Cristian Nica (Ploiesti) — CCA, Imilian Serbanica (Bucuresti) — LPF