LIGA I: Dinamo castiga partida cu U Cluj si ramane pe locul 4

Dinamo a castigat, 1-0, partida disputata astazi in etapa 23 a Ligii I la Cluj, contra celor de la Universitatea, “ros-albii” ramanand pe locul 4.

Dinamo Bucuresti a invins astazi la Cluj, pe Universitatea, scor 1-0, si continua sa spere la un loc care la finalul campionatului ii va asigura prezenta in cupele europene. Oaspetii au marcat unicul gol al partidei in partea secunda, in minutul 60, atunci cand Lazar a scapat excelent spre poarta adversa, a pasat in centru la Matei iar fostul stelist nu a indeplinit decat o simpla formalitate.

Universitatea Cluj putea egala in prelungiri, insa Lemnaru nu a putut trimite in plasa balonul pasat excelent de Calcan, astfel ca Dinamo isi consolideaza locul 4 in clasamentul Ligii 1, iar gazdele raman pe loc retrogradabil, 16, la trei puncte distanta de prima echipa care se salveaza de la retrogradare.

Sursa foto: sport.ro