LIGA I: DINAMO – CS U CRAIOVA 1-0

DINAMO BUCURESTI a invins-o pe CS UNIVERSITATEA CRAIOVA cu scorul de 1-0 (0-0), vineri seara, pe teren propriu, intr-o partida din etapa a doua a Ligii I de fotbal.

Unicul gol al partidei a venit pe final, fiind marcat de DORIN ROTARIU (86), la centrarea lui COLLINS FAI. Rotariu a fost scapat din marcaj de SILVIU IZVORANU, cel care ratase o mare ocazie de gol cu cateva minute mai devreme.

Dinamo are patru puncte dupa primele doua etape, in timp ce craiovenii raman cu un singur punct și fara gol marcat.

In stagiunea precedenta, cele doua echipe au remizat atat la București, cat și in Banie.

FC Dinamo București — CS Universitatea Craiova 1-0 (0-0), Stadion Dinamo — București
A marcat: Dorin Rotariu (86).
Arbitru: Istvan Kovacs (Carei); arbitri asistenți: Miklos Istvan Nagy (Cluj-Napoca), Valentin Avram (București); arbitru de rezerva: Eduard Ionița (Constanța)
Observatori: Augustus Constantin (Ramnicu Valcea) — CCA, Viorel Ilinca (Pitești) — LPF

Intr-un alt meci din Liga Intai jucat vineri, CSMS IASI a invins in deplasare, pe CONCORDIA CHIAJNA, cu scorul de 1-0, prin golul lui BOLE din minutul 6.