LIGA I: DINAMO, victorie categorica, 4-0, cu OTELUL GALATI

DINAMO a invins luni seara, in ultima partida jucata in prima etapa a LIGII I, cu 4-0, pe OTELUL GALATI, egaland-o pe CFR CLUJ in clasament, cele doua formatii impartind prima pozitie, cu acelasi golaveraj.

DINAMO a avut un start lansat de campionat, formatia din Stefan cel Mare trecand fara vreo emotie de OTELUL GALATI, pe teren propriu, cu scorul de 4-0.Elevii lui Flavius Stoican au deschis scorul in minutul 24 prin Elton, pentru ca apoi Bilinski sa intre in scena si sa porneasca recitalul.

Bilinski si-a inceput reprezentatia patru minute mai tarziu, marcand dintr-un penalti obtinut de Lazar.Acelasi Bilinski a mai marcat de doua ori in partea secunda, o data dupa o mare gafa a portarului Vlasie si apoi din pasa excelenta a lui Matei.

Etapa viitoare, DINAMO se va deplasa la Cluj, pentru meciul cu Universitatea, in timp ce Otelul GALATI va juca pe teren propriu impotriva Concorsiei Chiajna.