LIGA I: Egal pentru CSMS IASI, 0-0 cu VIITORUL, la revenirea pe prima scena

FC VIITORUL, echipa patronata de Gica Hagi, a terminat la egalitate, scor 0-0, meciul disputat pe terenul celor de la CSMS IASI, in prima etapa a Ligii 1.

CSMS IASI, aflata la rpimul meci la revenirea in LIGA I si FC VIITORUL, echipa scapata de la retrogradare in ultima etapa a sezoului trecut, au practicat un fotbal destul de bun in fata a aproximativ sase mii de spectatori care au luat loc in tribune.

Cele mai mari ocazii ale partidei au apartinut gazdelor, Olah si Palimaru trecand pe langa deschiderea scorului, insa tabela a ramas pana in ultimul minut ca la inceputul partidei din cauza ineficacitatii jucatorilor gazda.

Etapa viitoare, CSMS IASI se va deplasa la Medias, pentru partida cu Gaz Metan, in timp ce FC VIITORUL va juca impotriva celor de la Rapid.