LIGA I: FC BOTOSANI a invins CEAHLAUL cu scorul de 2-0

FC BOTOSANI a invins-o pe CEAHLAUL PIATRA NEAMT cu scorul de 2-0 (1-0), sambata, pe teren propriu, intr-un meci din etapa a 27-a a LIGII I de fotbal.

FC BOTOSANI a deschis rapid scorul, prin Hadnagy, in minutul 8, si a majorat diferenta aproape de final, gratie lui IVANOVICI (82). Marcatorul ultimului gol fusese introdus in repriza a doua.

FC BOTOSANI a acumulat 40 de puncte si a urcat provizoriu pe locul 6, cu sperante de a juca in viitoarea editie a Europa League. CEAHLAUL, cu 23 de puncte, este pe pozitia a 15-a, tot mai aproape de retrogradare.

Echipele au fost urmatoarele:

FC BOTOSANI: Curileac – Gheorghiu, Tincu, Ngadeu, Acsinte – Bordeianu (Rosu ’46), Vasvari, Croitoru – Russel, Hadnagy, Batin (Ivanovici ’68). Antrenor: Leo Grozavu.

CEAHLAUL PIATRA NEAMT: Calancea – Gheorghiu, Ichim, Wellyson, Kneif (Margina ’55) – Achim, Tabacariu, Stana – Popadiuc, Balint (Carjan ’69), Stefanescu (Chitsca ’46). Antrenor: Ze Maria.

Sursa foto: adevarul.ro