LIGA I: FC BOTOSANI a invins PANDURII TARGU JIU cu 3-2

FC BOTOSANI a castigat duminica, de PASTE, CU 3-2, partida disputata contra celor de la PANDURII TARGIU JIU, in etapa cu numarul 28 din Liga I.

FC BOTOSANI a scapat duminica, de PASTE, de emotiile retrogradarii, dupa ce a invins in etapa 28 din LIGA I, cu 3-2, pe PANDURII TARGU JIU. Golurile au fost marcate de Fulop, un hattrick pentru gazde, in minutele 12, 44 si 45, iar de cealalta parte au punctat, Elton, in minutul 10 si Dos Santos in minutul 82.

FC BOTOSANI a urcat in urma acestei victorii pe locul 8 in clasamentul LIGII I, avand 38 de puncte, un numar suficient de mare incat sa stea linistatita in privinta prezentei in LIGA I si in sezonul viitor. De cealalta parte, PANDURII TARGU JIU raman pe pozitia a 6-a a clasamentului, avand sanse minime sa mai prinda un loc calificant in Europa League.

Etapa viitoare FC BOTOSANI va juca in deplasare impotriva celor de la Petrolul Ploiesti, in timp ce PANDURII primesc vizita celor de la ACS Poli Timisoara.