LIGA I: FC Botosani – ACS Poli Timisoara, scor 1-1

FC Botosani a terminat la egalitate cu ACS Poli Timisoara, scor 1-1 (0-1), luni seara, intr-o partida din etapa a 16-a a Ligii I de fotbal.

Oaspetii au deschis scorul in finalul primei reprize, prin spaniolul Javier Hernandez (45+1), botosanenii egaland prin Petre Ivanovici (74).

Banatenii au ratat nai multe ocazii mari de gol: prin Hernandez (50, 64 — bara), Rufino (50, 52) si Marius Croitoru (64). Echipa gazda a ratat prin Hadnagy si Cordos, in prelungirile primei reprize (45+3).

CITESTE S: LIGA INTAI. PANDURII – FC VOLUNTARI, SCOR 2-1

Doar jucatorii echipei oaspete au purtat banderole negre pe brat, in semn de doliu pentru victimele tragediei din clubul Colectiv.

In tur, Poli s-a impus cu 1-0.

Banatenii nu au nicio victorie in ultimele sase etape de campionat, in care au inregistrat patru egaluri si doua esecuri. FC Botosani are doar o victorie in ultimele zece etape (patru egaluri, cinci esecuri).

AFC Botosani — ACS Poli Timisoara 1-1 (0-1), Stadion “Municipal” — Botosani
Au marcat: Petre Ivanovici (74), respectiv Javier Hernandez (45+1).
Arbitru: Adrian Comanescu (Ramnicu Valcea); arbitri asistenti: Sebastian Stoianov (Constanta), Stelian Slabu (Brasov); arbitru de rezerva: Eduard Ionita (Constanta)
Observatori: Sorin Boca (Iasi) — CCA, Cristian Vasc (Targu Lapus) — LPF