LIGA I: FC BRASOV-CONCORDIA 4-1 (3-0) / “Stegarii” au trecut la pas de ilfoveni

FC Brasov a invins, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 4-1 (2-0), Concordia Chiajna, in primul meci din etapa a VII-a a Ligii I, in care mijlocasul oaspetilor Adrian Cristea a ratat o lovitura de pedeapsa.

Golurile invingatorilor au fost marcate de Constantinescu ’15, ’48, Grigorie ’33 din penalti si Leko ’53, in timp ce pentru oaspeti a inscris Boldrin, in minutul 86.

1-0: Constantinescu a fost lansat in adancime, l-a driblat pe portarul Ramniceanu si a inscris in poarta goala.
2-0: Grigorie a transformat penaltiul acordat de arbitrul Adrian Comanescu pentru un fault in careu comis de Maftei asupra lui Enceanu.
3-0: Constantinescu a scapat spre poarta oaspetilor si l-a invins pe Ramniceanu cu un lob de la 12 metri.
4-0: Serginho a executat un corner din partea stanga si Leko a inscris cu lovitura de cap din 7 metri.
4-1: Boldrin a inscris cu un sut din 5 metri, dupa o balbaiala a defensivei brasovene.

In minutul 90+2, Adrian Cristea, aflat la primul meci pentru Concordia, a ratat un penalti acordat pentru un fault comis de Constantinescu asupra lui Dina.

FC BRASOV – CONCORDIA CHIAJNA 4-1 (3-0)

FC Brasov: Iacob – Vagner (L. Ganea ’50), Machado, Leko, Serginho – Enceanu (Buga ’76), Bruno Madeira, Aganovici, Ciocalteu (Tara ’71) – Grigorie – Constantinescu. Antrenor: Adrian Szabo.
Concordia Chiajna: Ramniceanu – Maftei, Dulgherov, Martins, Bucurica – Lovin, Boldrin – Bajenaru (Pena ’46), Purece (Florea ’54), Stan (Ad. Cristea ’73) – Dina. Antrenor: Marius Sumudica.

Cartonase galbene: Serginho ’76, Aganovici ’86, Constantinescu ’90 / Maftei ’33, Lovin ’35, Boldrin ’42.
Arbitri: Adrian Comanescu (central) – Ovidiu Artene, Marius Badea (asistenti) – Florin Andrei (rezerva).
Observatori: Patritiu Abrudan, Constantin Statescu.

Sursa foto: sport.ro