LIGA I: FC RAPID-GAZ METAN 1-1 (1-0) / Pancu inscrie, BORNESCU “egaleaza”! VIDEO

FC RAPID a remizat vineri seara, scor 1-1, in fata echipei GAZ METAN MEDIAS intr-un meci contand pentru etapa cu numarul trei din campionatul LIGII I. Gruparea feroviara si-a trecut in cont prima remiza din aceasta editie de campionat in fata ardelenilor de la Medias dupa o gafa incredibila facuta de Pepe Bornescu .

Capitanul DANIEL PANCU a reusit sa inscrie pentru giulesteni cu trei minute inaintea pauzei, rapidistii scapand victoria printre degete dupa o eroare incredibila facuta de portarul BORNESCU, goalkeeper-ul feroviarilor bucuresteni scapand un balon usor in fata, iar LLULAKU atent reuseste sa restabileasca egalitatea in minutul patru al prelungirilor.

RAPID BUCURESTI – GAZ METAN MEDIAS 1-1 (1-0)
MARCATOR: DANIEL PANCU (42) / LLULAKU (90+4)

RAPID BUCURESTI: Bornescu – Tinc, Al. Iacob, Mera, M. Stoica – Sandulescu, E. Dica – Al. Coman, Pancu, Cojocnean – Ciolacu. ANTRENOR: IONEL GANEA.
GAZ METAN MEDIAS: Plesca – V. Cretu, Mujdragic, Muth, Szilagyi – Todea, Tahar –  C. Petre, Figliomeni, R. Romeo – Buziuc. ANTRENOR: CRISTIAN DULCA.

Cartonase galbene: Pancu ’45, Tinc ’64, Coman ’90+5 / Todea ’81
Arbitri: Paul Unimatan – Imre Bucsi, Stelian Slabu – Sebastian Coltescu
Observatori: Adrian Vidan, Marian Bucurescu.
Spectatori: 3.000.

DAN ROMAN a revenit pe teren la GAZ METAN MEDIAS dupa o absenta de opt luni din cauza unei fracturi de tibie si peroneu.