LIGA I: FC Steaua – FC Viitorul, scor 1-0 / Prima victorie pe teren propriu din acest sezon pentru ros-albastrii

Formatia Steaua a invins, duminica seara, pe Arena Nationala, cu scorul de 1-0 (1-0), echipa FC Viitorul, intr-un meci contand pentru etapa a IX-a a Ligii I, “ros-albastrii” obtinand prima victorie pe teren propriu in acest sezon.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Stanciu, in minutul 20, din lovitura libera de la aproximativ 22 de metri.

Steaua: Nita – Rapa, Varela, Tosca, Guilherme – Filip (Breeveld ’62), Muniru – Popa, Stanciu (Tade ’53), Enceanu (Carp ’74) – Chipciu. Antrenor: Massimo Pedrazzini

FC Viitorul: Ramniceanu – Ciupe (Nicolita ’68), Hodorogea, Mitrea, C. Ganea – I. Filip, Nedelcu (R. Marin ’75), Achim – I. Hagi, Tanase (Chitu ’59), Aganovici. Antrenor: Gheorghe Hagi

Cartonase galbene: Chipciu ’38, Popa ’90+2 / C. Ganea ’90+1, Mitrea ’90+2

In minutul 10 al meciului, arbitrul Catalin Popa a resimtit dureri la gamba dreapta si i-a cedat locul rezervei Iulian Calin.

Arbitrii-asistenti la meciul de duminica au fost Sebastian Eugen Gheorghe si Valentin Avram, iar observatori Cristian Nica si Romulus Chihaia.

In minutul 67 al meciului, antrenorul Gheorghe Hagi a fost trimis in tribuna pentru proteste.

La meci au asistat aproximativ 4.000 de spectatori.