LIGA I: FC Viitorul – Concordia Chiajna, scor 3-1

Formatia FC Viitorul a invins, luni, pe teren propriu, cu scorul de 3-1 (2-0), echipa Concordia Chiajna, intr-un meci din etapa a VII-a a Ligii I, in care oaspetii au jucat in inferioritate numerica din minutul 19.

Golurile invingatorilor au fost marcate de Fl. Tanase ‘5 (penalti), Nedelcu ’38 si Chitu ’88. Pentru Concordia a inscris Serediuc ’74.

1-0: Tanas a deschis scorul dintr-un penalti acordat pentru un fault al lui Ion la Nedelcu.

In minutul 19, de la Concordia Chiajna a fost eliminat Bruno Madeira, dupa primirea celui de-al doilea cartonas galben.

2-0: Nedelcu a inscris cu un sut de la aproximativ 30 de metri.

In minutul 50, Ianis Hagi a ratat un penalti acordat pentru un hent in careu comis de Constantinescu.

2-1: Serediuc a marcat cu un sut din careu, dupa o pasa de la Pena.

3-1: Chitu a stabilit scorul final cu un sut la coltul scurt.

FC Viitorul: Rimniceanu – Benzar (Nicolita ’54), Hodorogea, Mitrea, Cr. Ganea – I. Filip, Nedelcu, R. Marin – I. Hagi (Gavra ’64), Aganovici, Fl. Tanase (Chitu ’46). Antrenor: Gheorghe Hagi.

Concordia Chiajna: Matache – Barboianu, Tincu, Bruno Madeira, Bucurica (Vagner ’59) – L. Ion – Purece, M. Cristescu, Giurgiu, M. Constantinescu (Serediuc ’53) – Tira (Pena ’46). Antrenor: Marius Baciu.

Cartonase galbene: Fl. Tanase ’18, Hagi ’44, Nicolita ’55, Filip ’85 / L. Ion ‘5, Bruno Madeira ’11, ’19, M. Cristescu ’26, Barboianu ’86

Cartonas rosu: Bruno Madeira ’19

Arbitri: Marcel Birsan (central) – Daniel Mitruti, Gabriel Barjac (asistenti) – Ionut Coza (rezerva)

Observatori: Eduard Dumitrescu, Marcel Vasile.